Феновете на Манчестър Юнайтед твърдят, че Маркъс Рашфорд може да е един от ДВАМАТА играчи - и двамата все още в клуба - на които Оле Гунар Солскяер предлага „да вдигнат ръцете си, защото не искаха да играят“, преди да бъде уволнен
Daily Mail | 2024-03-07 | 13:32:20

Последният мач на Солскяер начело беше поражението с 4-1 от Уотфорд във Висшата лига през ноември 2021 г., като Юнайтед губеше с 2-0 на полувремето в резултат, който ги остави осми в таблицата на лигата.

И някои от коментарите на бившия нападател накараха привържениците да са сигурни, че двама настоящи играчи не са искали да играят за клуба по време на мача след като беше изваден на полувремето.

Феновете на Манчестър Юнайтед са убедени, че са идентифицирали двамата играчи, за които Оле Гунар Солскяер (на снимката) предположи, че не искат да играят за клуба

Бившият шеф на Червените дяволи каза тази седмица, че е помолил играчите да вдигнат ръце, ако не искат да играят през второто полувреме на последния му мач срещу Уотфорд

Възпитаниците на Академията Маркъс Рашфорд (вляво) и Скот Мактоминей (вдясно) бяха заменени на почивката в мача

Вашият браузър не поддържа iframes.

Говорейки за последния си мач начело, Солскяер каза: „Знаех, че предишния ден, абсолютно 100 процента срещу Уотфорд, това беше всичко. Отборният разговор на полувремето беше за това, който иска да играе, може да играе, вдигнете ръката си, ако не искате да играете.

„Направих няколко промени, няколко от момчетата наистина се разплакаха, успяха и след мача разбрах.“

Поглеждайки назад към мача, на полувремето бяха направени две смени, които бяха Маркъс Рашфорд и Скот Мактоминей, които направиха път на Дони ван де Беек и Антони Марсиал.

Феновете на Червените дяволи в социалните медии събраха две и две, предполагайки, че двамата възпитаници на академията не са искали да играят през второто полувреме на мача.

„Мактоминей и Рашфорд искат да излязат, но не се притеснявайте, те са Юнайтед докрай“, каза един от привържениците в социалните медии. „Те се отказаха, докато имаха само 2 нула надолу, някакъв манталитет, който“

Друг добави: „Чакай, той казва ли, че Рашфорд и Мактоминей са вдигнали ръце?“

Трети обаче скочи в тяхна защита, като каза: „Не карам хората да казват „Рашфорд и Мактоминей не искаха да играят“. Мислили ли са си хората някога, че може би, само може би 2 момчета, които са израснали в Юнайтед и вероятно са боготворили Оле, са били „двойката разплакани момчета“? И не успяха да овладеят емоциите си достатъчно, за да продължат?“

И двамата играчи все още играят за клуба и изиграха ключови роли през този сезон, като Рашфорд вкара гол на Юнайтед при поражението с 3-1 от съперника Сити в дербито на Манчестър, въпреки че прекараха трудна кампания.

И двамата играчи все още са в клуба и играят ключови роли в плановете на Ерик тен Хаг през този сезон

Отношението на нападателя беше поставено под въпрос, след като той се обади болен на тренировка само няколко часа след като беше видян в нощен клуб в Белфаст, а инцидентът обтегна отношенията му със съотборниците му.

Мактоминей, междувременно, има 32 мача за клуба във всички турнири през този сезон, отбелязвайки осем гола.

Представител на Rashford избра да не коментира, а представител на McTominay, както и Манчестър Юнайтед, бяха потърсени за коментар.